2019. augusztus 7., szerda

Primal Carnage


Nem mai darab. Ennek ellenére én csak mostanság vetemedtem rá, hála a Steam nyári leárazásának. Volt már szó a játékról, a The Isle cikkemben. Fő ok, mi miatt kipróbáltam, hogy ennek a világnak másik részét is megismerjem. Ha már elvben egy világban játszódik a két játék. Tény a Primal Carnage rendelkezik vagy rendelkezett volna (Genesis) pár verzióval. Aktuálisan az Extinction miről szó van.








Ismételten „őslény” klónozás és azoknak variálása a téma. Ezért is nagyobb a Tyrannosaurus a kelleténél (pontosabban elvben a The Isle Magnatyrannus és e közé egyenlőségjel tehető), vagy kisebb a Dilophosaurus a kelleténél. Megkaptam azt a kritikát a The Isle cikkre, hogy nem ejtettem szót arról, hogy nem tollas X-Y állat és az azért a lore-ban benne van. Most tényleg szót kell ejtenem arról, hogy itt van egy kitalált világ, miben klónoztak módosított őslényeket, vagyis egyértelműen nem igaziakat? Értem én, hogy a Jurassic World-ig is teljesen egyértelmű volt, hogy azok nem igazi dínók a filmekben. Tény, hogy a szájbarágó jelenet után (hogy ezek többsége nem is hasonlít az igaziakra) is az emberek többsége nem fogta fel, hogy ezek nem Dinosaurus-ok.
Igaz, a blog olvasói ezzel tisztában vannak ahogy észrevettem. Szóval most kitértem erre, ha már a The Isle cikkben nem. Szóval ezek genetikailag módosított dínók, ezért nagyon nem olyanok, mint kéne. Vagyis nincs ezzel semmi probléma.
Lehet Pterosauria-val is játszani… most ledínóztam őket. Hiba tőlem.



Adott nekünk a Phoenix Technologies cég, a kísérletei mik persze félre mennek. Erre jön egy speciális csapat, oldják meg a dínó krízist. (Igen ez valakinek utalás.) Ez egy multiplayer játék szóval itt jön a probléma, hogy nincs egyjátékos sztori mód, mi kibontaná a lore-t. Lett volna, de hát mégsem készült el. Így jelenleg a karakterek, helyszínek igazából csak kellékek a multiplayer mókához. Pár dolog leszűrhető a környezetből. Pl. hogy a cég klónozott Quetzalcoatlus-t, hiszen az Atrium C-t jelölő táblán helyet foglal, illetve a pályán is található egy kép az állat anatómiájáról egy lezárt laborban.
Talán vegyük sorra milyen állatok is vannak a játékban, illetve említve. Játék különböző változatai közt nem tennék különbséget, elvileg az érdekel minket, hogy a cég miket hozott létre. Főmenüben láthatunk Compsognathus-okat Eredetileg játszhatónak szánták őket, de végül a Carnotaurus lett helyettük. Néhány pályán láthatunk a háttérben túlméretezett Brachiosaurus-okat. Pályákon Iguanodon vagy Parasaurolophus tetemek találhatóak, ezekből ehetnek az őslény játékosok, így gyógyulhatnak. Atrium B tábláján láthatunk Kaprosuchus fejet, illetve egy Pliosauroidea-t, ez utóbbi elviekben Liopleurodon lenne. Triceratops, Stegosaurus és Ankylosaurus is tervben volt. Pl. a Genesis-be, mi egyjátékos lett volna. Illetve multiplayer-be, mint NPC-k is elvben tervben lennének. Cikkhez végeztem kis kutatómunkát és még előkerült a Pachycephalosaurus mi a Carnotaurus mellet lenne „bruiser”. E mellett még említve van az Archeopteryx.
Nem túl kényelmes módja az élve elfogyasztódásnak.


Játszható őslények öt kasztba vannak sorolva. „Flyer” kasztban két Pterosauria van. Pteranodon képes felkapni az embert és magasból halálba ejteni. Tupandactylus inkább sebességet felvéve levegőből lecsapva „öklel”. Kellemetlen mikor épület tetejéről így lelök. Bruiser kaszt jelenleg csak Carnotaurus-szal rendelkezik. Sebességet felvéve ront neki fejjel az ellenfélnek, minél gyorsabb annál erősebb az öklelés. „Spitter” kasztban van kizárásos alapon a Dilophosaurus. Mellette az én kedvencem a Cryolophosaurus. Jobban bejön a foszforeszkáló savas köpése neki. Elég használhatóak, a köpés sebez, kis ideig megmarad felületeken és úgy is sebez. Továbbá elég messzire képesek elköpni.
„Hunter” kaszt rejti magában az Oviraptort. Ne menjünk bele, hogy nem egészen reális, hogy ezek emberre vadásszanak. Illetve itt van nekünk a Novaraptor, mely a cég kísérlete a „tökéletes” raptor megalkotására. Van tollatlan és tollas változat is. „Tyrant” kasztban van a Tyrannosaurus milyen meglepő. De két másik állattal osztozkodik. Spinosaurus és Acrocanthosaurus is ide tartozik.




Célszerű beszélni az emberekről is. Itt van nekünk a „pyro”, az őrült piromániás skót láncfűrészes lángszóróval. „Scientist” igazából mesterlövész, egyetlen játszható női karakter. „Pathfinder” egy indián férfi sörétessel. Egyik sörétese a SPAS. Kell ennél több? „Trapper” két pisztollyal és alapból hálóvetővel rendelkezik. Kisebb állatokat a háló teljesen földhöz szegezi és késsel könnyen megölhetőek. Nagyobbaknak pedig ideiglenesen a fejét képes beteríteni, így nem képesek harapni. „Commando” a klasszikus gépfegyveres lövöldözős játék stílus.
Van lehetőség a felszerelést valamelyest módosítani. Pl. kommandósnál lehet gránát vagy eldobható elsősegélycsomag, mi gyógyít minket vagy társainkat. Pályákon szétszórva vannak elsősegély és lőszeres ládák. De nem lesz mindig alkalom ezeket használni, így jól jönnek azok a kis eldobható ládácskák. Pathfinder dobhat el jelzőfáklyát, mi az állatokat vakítja, vagy e helyet lehet két tomahawk, mik elég szép sebzést képesek okozni.



Némely pályán idő limit (15 perc) kell több pontot elérni, mint az ellenfél csapat, máshol van valamiféle cél, pl. helikoptert hívni és elmenekülni. Egyértelműen az őslény csapatnak ezt megakadályoznia kell. Atrium C pálya esetén van, hogy beindul a… hogy is mondjam. Ha a lezáródó ajtók mögé nem menekülünk be, akkor nem a 220 fog megcsapni minket. Azt vissza fogjuk sírni.
Van egy minimalista „Solo” mód, ahol hullámokban jönnek az őslények. Nagyon rövid ideig tudott csak lekötni. Meg láthatatlan raptorok.
Mint írtam nem mai darab. Ez látszódik a grafikán és animációkon. Viszont engem ezek annyira nem zavarnak. Vannak azért gondok mikor a fél állat át lóg a falon, de hasonló gondok más játékokban is vannak. Gond ott jön, hogy lehet így sebezni. Persze ha emberrel játszunk, akkor ez csak jó. Kivéve, ha így falon át ő is tud sebezni. Vagy megenni. Rex, spino és acro tulajdonképe oneshotol, nem sebez, megesz. Viszont vannak helyek ahova ők nem tudnak bemenni. Bár ha falon át tudnak lógni, nem feltétlen sok segítség ez.
Játék nincs elhanyagolva, készül az újabb frissítés. Jó is lesz, mert még mindig nullás rank vagyok, mikor nem kellene. Frissítés remélhetően vissza fog csalni jó néhány játékost, révén elég kevesen játszanak jelenleg a játékkal. Végszóként annyit tudok mondani, hogy érdemes vele próbát tenni. Bár én azt javasolnám, hogy frissítés után, mikor jó pár játékos visszavetemedik és nem 4 foghíjas szerverből lehet majd választani.
Szóval föld alatti Pteranodon.






Források:


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése