2019. december 30., hétfő

JWE folytatás következzék

Szóval a terv az volt, hogy lesz Decemberben egy podcastünk. Eleve a napom káosz volt. Felvétel közben 15-20 percre elment az internet. Egyik témához felvétel után, még az nap jött olyan elem, ami bárcsak ne jött volna. Több másik téma közül egyik még a JWE volt és pont volt róla szó, hogy Pteranodon nem lesz, ha mégis akkor pedig hogyan, compy se lesz, bár van pletyka ezekről stb.. Aztán jött a Return to Jurassic Park DLC híre és tulajdonképpen a podcast 1/3 része elavult lett. Ráadásul a modolás tiltása is „részlegesen” fel lett oldva.
Illetve JWE cikk óta került pár dolog a játékba, mikről ildomos szót ejteni. Mondhatnám, hogy a játék kezd olyasmi lenni aminek lennie kellene. Viszont sajnos ez nincs így. Kb. olyasmi a helyzet, mintha a pudingtortát beturmixolnánk, egy részét kidobnánk, ami még van abba sódert szórnánk és valamilyen oké formájúvá pofoznánk. Majd nagy anime szemekkel és pirospozsgás mosolygós arccal tennék jó drágán a vendég elé. Előző JWE cikk végén is volt ételes hasonlat, most is kb. ugyan az a konklúzió.
Jobb talaj textúrák. Hail modding!

2019. december 26., csütörtök

Nem Bolyhoska 3, de az út ugyanaz

Alomnyi Anurognathus, Maija Karala alkotás.
Közel egy éve volt hír, hogy tollszerű pycnofibres-t találtak egy Anurognathidae-án. Hát van még egy, de nem ez a lényeges. Itt a források közt lévő értekezés nem mondja ki teljes egészében, hogy a Pterosauria-k kültakarója a pycnofibres az toll, de ezzel a kérdéssel foglalkozik. Viszont a Sordes és Beipiaosaurus hasonló tollai esetén a toll szót alkalmazza már.
Blog megélt két Bolyhoska cikket is. Első komoly gyerekbetegségektől szenved, még frissen kezdtünk neki a blogolásnak, alapkoncepció és gondolatmenet jó, de várni kellett volna a téma boncolgatásával. Második cikk már részletesebb, összeszedettebb. Ellenben pár helyen eléggé túl megy egy határon. Hol itt, hol ott. Sikerült ráhibáznom arra, hogy szó sincs tolltüskés Triceratops-ról, ellenben egész Plesiosauria, mint Archosauromorpha azóta elavult. Illetve elkövettünk egy komoly bakit. Rendszertanilag a madarak bizony hüllők. A nagy baki, hogy az elefánt hüllőzése, mint példa hibás. Synapsida-knak és hüllőknek csak közös ősük van, a Synapsida-k így az emlősök nem származnak a hüllőkből. Tehát lehet célszerű lenne egy harmadik keretében újrarázni a dolgokat. Bár elég gyakran variálódnak át a dolgok az őslénytanban.

2019. december 23., hétfő

Primeval Park: Szaporodni, vagy nem szaporodni?


Régen az állatkertek az emberiség (mocskos, erkölcstelen, beképzelt, arrogáns stb.) diadalát hirdették a természet fölött. Szárazföldi állatok minden ismert faját az emberiség képes volt ketrecbe zárni és mutogatni. Maradtak határterületek, pl. Londoni Állatkert megpróbálkozott egy élő Mokele-mbembe beszerzésével is. Az expedíció elvileg még talált is egy élő példányt, csak… berosáltak, hogy finoman szoljak, írjak. Nem létező lénytől megijedni…
Az idő telt. Rácsos szűk betonodúk helyet, ma már igyekeznek nagy és az állatok számára minél kellemesebb kifutókat biztosítani. A modern állatkertek ma már nagyban hozzájárulnak a fajok megőrzéséhez és részt vesznek szaporító programokban. Nem pedig a lerabolják a természetet.
Node… jó nekünk, az hogy kihalt és feltámasztott fajok képesek szaporodni?