A Tachiraptor admirablis-t Venezuelában fedezték fel, ugyanazon a területen, ahol egy másik dinoszaurusz, a Laquintasaura nevű madármedencéjűt is. Az állat 1,5 méter hosszú lehetett, és 200. 700 000 évvel ezelőtt kerültek a föld alá, mikor a közeli vulkán kitört és elpusztította a dinoszauruszok otthonát jelentő ártéri erdőt. A terület ezekben az időkben a Gondwana nevű déli szuperkontinens egy vulkánikusan aktív részén volt.
A leleteket a régészek számára az teszi érdekessé, hogy azokból az időkből származnak, amikor a triász-jura határt jelentő tömeges kihalás történt. Talán míg a laquintasaura fokozatosan áttért a növényevésre, elfoglalva más archosauromorpha növényevők helyét, addig a tachiraptor szinte azonnal elfoglalta az addig élt ragadozó therapsidák és archosauriák helyét.
A legújabb vizsgálatok szerint az új dinoszaurusz fajt az Averostra csoportba helyezték, ide tartoznak a Tetanurae klád (ide tartoznak a nem madár maniraptorák, a madarak, egyes tyrannosauroidea-ák és néhány megalosauria) illetve Ceratosauria (mily meglepő ceratosauridák, és az abelisauridák) Theropodák. Lehetséges, hogy ez a dinoszauruszfaj egyike volt a Triász nagy tömeges kihalást túlélő theropodáknak, és tőle indulhatott ki az a fejlődési vonal, ami a későbbi nagyragadozókhoz vezetett.
FORRÁS
A régészet (Archeológia) nem egyenlő az őslénytannal (Paleontológia).
VálaszTörlés