A Velociraptor név mindenkinek ismerősen cseng a Jurassic Parknak köszönhetően ám a a filmben látott pikkelyes, 2 m magas, 4 m hosszú, és 80 kg-os vérszomjas ragadozót felejtsétek el, helyette képzeljetek el egy 60-70 cm magas, 2m hosszú 20 kg körüli állatot, melynek testét nem pikkelyek, hanem tollak fedték. Illúzió romboló de így van.
A felnagyított méretnek egyszerű oka van
Michael Crichton amikor írta a regényt a Deinonychust akarta megjeleníteni, de akkor az a lény meg a Velociraptor Antirrhopus néven volt ismert. A film készítésekor már a két állatott külön fajokra bontották, (Deinonychus Antirrhopus, Velociraptor mongoliensis ) de a filmesek inkább a jobban hangzó Velociraptor nevet tartották meg. Erre utaló jel az is, hogy a film elején Montanában (É-Amerika) ássák ki az állítólagos Velociraptort, ami igazából Ázsiában élt. Deinonychus élt Montánábba.
Gyakran írják hogy a Dromaeosauridák náluknál jóval nagyobb állátokra rácsimpaszkodtak és megnagyobbodott sarló alakú karmukkal, rúgva felhasíthatták prédájukat méteres sebeket ejtve, de 2005-ben egy hidraulikus dugattyúval felszerelt "Deinonychust robotláb modell" alapján a láb erre alkalmatlan volt. Csupán kisebb szúrt sebek előidézésere volt alkalmas, náluknál jóval nagyobb préda esetében. A karmok inkább voltak alkalmasak mászásra vagy a préda leszorítására.
Nagyon jó a cikk,bár a Jurassic Park után kissé illúziórmboló :D De az igazságot jobb tudni,mint tévhitben élni.Nekem laikusnak csak újdonságokat mondott,mint ez az oldal egy csomó más dologban.Nagyon tetszik mint ahogy az egész oldal is.Minden elismerésem a készítőké!
VálaszTörlésKöszönjük, Az egyik első írásom volt, a helyesírásom szörnyű most is de visszaolvasva ezt az írást azért fejlődött valamit.
TörlésUgyan!Nekem fel sem tűnt!Lebilincselő a cikk mint az egész oldal!Azóta is barangolok olvasva az érdekesebbnél érdekesebb cikkeket...Nagyon tetszik a sok Jurassic Parkkal kapcsolatos iromány ami megmutatja miben tér el a film a valóságtól.Nekem az volt (mint szerintem sokaknak másoknak is) az a film ami gyerekként dínóőrültté tett és a mai napig érdeklődöm irántuk miatta :) Sok ilyen érdekfeszítő cikket remélek még!
VálaszTörlés