Ezzel a rövid hírekkel komoly változtatásokat eszközlök. Úgy simán biológiai publikációkról volt publikációk, hogy utóbbi években drasztikusan megnőtt a kiadott publikációk száma. Ezt tapasztaltam is. Erre hivatkozva meghoztam egy döntést és mit ad Isten, kimondottan gerinces őslénytani publikációkról is jött ilyen publikáció, hogy jóval több szakanyag jön már ki. Ezért döntöttem úgy, hogy továbbra is listázok minden elém kerülő új publikációt, de az olykor pár mondatos magyar szöveget, hogy mit tartalmaz, azt mellőzöm. Ez elég sok időt spórol meg az életemben, amit tudok másra is fordítani, például rendes cikkek írására. Évekkel korábban már kaptam olyan jelzést, hogy ez a rövid hír rendszer nem jó, mért nincsenek rendesen leírva vagy mért van kevesebb cikk. Rövid hírek rendszere tehát marad, csak a simán listázott új publikációk nem kapnak magyar szöveget.
Rövid hírek rendszerének a célja, hogy az a néhány olvasó kik megnyitják és esetleg le is tekernek az oldal aljára, azok látják, hogy egységnyi idő alatt mennyi tudományos anyag jött ki, szemben a médiában megjelent szenzációhajhász és olykor hazugság kategóriájába mászó torzításokkal. Egyszóval az olvasó láthatja, jóval több kutatási eredmény van, mint amennyit az összes legyen az akár milyen minőségű őslényes tartalom készítőnél láthat. Tehát jóval nagyobb információs halmaz van, mint azt a laikusok gondolják.
Másik fontos dolog, hogy mivel nem fogok a dolgok többségéről egy mondatot se írni magyarul, így a burmai dolgok már listázva lesznek, de ne feledjétek el, hogy ezekhez vér tapad.
Datai yingliangis, kép forrása. |